Díjak

Díjak

Díjak, minősítések:

  • Szocialista kultúráért kitüntetés

  • Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat Kulturális Nagydíja (1997)

  • „Kecskemét Közművelődéséért” díj (2001)

  • Fesztivál nívódíj (2009)

  • Többszörös megyei arany minősítés – „Nagybetyárok” csoport (2010, 2011, 2013, 2014)

  • A 2006-os 30 éves ünnepi gálaműsorukon munkájuk elismeréseként miniszteri dicséretben részesítette őket az Oktatási és Kulturális miniszter

  • A szakmai minősítést adó Néptáncosok Országos Bemutató Színpada rendezvénysorozaton a Kecskemét Táncegyüttes öt alkalommal „Kiválóan Minősített Együttes” címet kapott (1998, 2002, 2006, 2008, 2010)

  • Háromszor is szerepelt már az Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Martin Gálájában(2007, 2010, 2016)

  • 2010-ben magkapták Kecskemét város legrangosabb művészeti díját, a Kodály Zoltán-díjat

  • 2012-ben a  Magyar Népművészet és Közművelődés kategóriában elnyerték a Bács-Kiskun Megyei Príma-díjat

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: Bolha… (somogyi táncok) című koreográfia a Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen „Ezüst Minősítést” ért el.(Kecskemét Táncegyüttes „CSUTRI” csoport, Kiskőrös, 2013)

  • I. Tóth Ferenc Országos Koreográfiai Versenyen Lukács László és Lukácsné Haránt Eszter „Ezüst Minősítést” kapott  (2013)

  • Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptáncversenyen Megyei Arany Minősítés: „NAGYBETYÁROK” csoport (Kiskőrös, 2013)

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: Tolvaj lépés… (kiskunsági táncok és játékok) című koreográfia a Dél-alföldi Regionális Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen „Arany Minősítést” ért el.(Kecskemét Táncegyüttes „CSUTRI” csoport, Kiskőrös, 2014)

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: Komám Uram… (rábaközi táncok és játékok) című koreográfia a XXV. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon „Bronz Minősítést” ért el. (Kecskemét Táncegyüttes „CSUTRI” csoport, Szeged, 2015)

  • Kecskemét Táncegyüttes munkássága Helyi Értékké nyílvánítás (2015)

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: „Fundamenta rakás” című koreográfia a III. Tóth Ferenc Országos Koreográfiai Versenyen „Bronz Minősítést” kapott.  (Kecskemét Táncegyüttes „Suprik” csoport, Kecskemét, 2016)

  • A 2016-os évben az ország legjobb ifjúsági csoportjainak bemutatójára, az Ifjúsági Néptáncantológiába történő beválogatás (2017)

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: „Hegyen-völgyön dáridó…” (Mulatság Szilágyságban) című koreográfia a Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen „Arany Minősítés” kapott. (Kecskemét Táncegyüttes „Suprik” csoport, Kiskőrös, 2017)

  • XXVII. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon  Csongrád megyén kívüli együttesek kategóriában Szakmai Vándorserleg díját a Kecskemét Táncegyüttes nyerte: (Szeged, 2017)

    • Lukácsné Haránt Eszter: "Dávid?.. Dávid" című koreográfiája "Kiemelt Arany Minősítés"

    • Böde István Gábor és Böde Harkai Csilla: "Fundamentum rakás" című koreográfiája "Arany Minősítés"

  • Böde-Harkai Csilla – Böde István: „Boldogító képzelgések” (szatmári táncok) című koreográfia a XXVIII. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon  „Ezüst Minősítés” kapott. (Kecskemét Táncegyüttes „Suprik” csoport, Szeged, 2018)

  • 19. Büyükcekmece Fesztiválon Törökországban, isztambuli nemzetközi versenyen a 11 fős szakmai zsűri különdíját nyerte el 27 ország közül (2018)

  • Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfia Verseny (Kecskemét, 2018) - Molnár Máté - Márkli Zsuzsanna "Pulya élet" koreográfiája az Ifjúsági csoporttal " Ezüst minősítés" 

  • XXIX.  Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál (Szeged, 2019) - Molnár Máté - Márkli Zsuzsanna "A vásári szarka" című koreográfiája "Bronz minősítés" 


 

Egyéni díjak:

  • „Kisbokrétás, és Ezüstpitykés Táncos” cím: Vincze Levente

  • "Arany minősítés" Böde István (2001, 2003)

  • VI. Martin György Országos Néptánc Fesztiválon alkotói nívódíj Lukács Lászlónak, Lukácsné Haránt Eszternek, Böde Istvánnak és Adler Írisznek (2009),

  • VIII.  Martin György Országos Néptánc Fesztiválon alkotói nívódíj Lukács Lászlónak, Lukácsné Haránt Eszternek (2013)

  • Szabadkai 0-24 Nemzetközi Koreográfus Verseny III. helyezett Böde István és Adler Írisz (2010)

  • "Kisbokrétás táncos" cím: Takács István (2011)

  • "Pántlikás táncos" cím: Meskó Kata (2011)

  • IV. Országos Néptáncversenyen szóló kategóriában Kalmár József országos első helyezett lett, "Bokrétás táncos" címet kapott; Meskó Kata különdíjat kapott (2012)

  • VIII. Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen Egerben Kalmár József, Takács István „Ezüstpitykés”táncos címet, Márkli Zsuzsanna „Gyöngygalléros” táncos címet kapott (2014)

  • IX. Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen Egerben Kalmár József, Takács István, Meskó KataKülöndíjat  kaptak, Görög Anna Judit „Gyöngygalléros” táncos címet kapott (2016)

  •        VII. Néptánc- Szólótánc Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV, Fót, 2016) 

    •   ​  Különdíjban részesültek: Csík Zsófia-Seregély Bencze valamint Cseh Zoltán
          III. korcsoport páros kategóriában országos 1. helyezett: Rózsa Sára-Takács István
          III. korcsoport férfi szóló kategóriában 3. helyezett Kalmár József
          IV. korcsoport páros kategóriában megosztott 2. helyezés Márkli Zsuzsanna-Schaáf Gábor és Jánosy Zsófia-Halász József
          IV. korcsoport páros kategória kísérővel: 1. helyezett Görög Anna Judit

  • Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen (Kiskőrös, 2015)  

    • Ezüst Minősítés: Nagy Miklós – Bencze Kata

  • XIII. Országos Gyermek Szólótánc Fesztiválján Dél-Alföldi regionális előválogatóban (2017):

    • Bronz Minősítés: Mészáros Botond és Rózsa Bora 

    • Ezüst Minősítés: Kárpáti Mátyás (és Kerekes Viola kísérő), Szabó Áron és Kerekes Viola, Frank Emil és Jakus Janka , Dobos András és Jakus Henrietta

    • Arany Minősítés: Hábenczius László és Máté Nina, Horváth Ádám és Lukács Anna Eszter

    • Kiemelt Arany Minősítés: Máté András és Bencze Kata

  • Bács-Kiskun Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozót és Minősítő Versenyen (2017)  

    • Ezüst Minősítés: Ráczkövi Viktor és Raffai Szilárd, Szabó Zsófia és Marozsi Eszter, valamint Marozsi Ádám és Jakus Henrietta 

    • Arany Minősítés: Kárpáti Mátyás és Kerekes Viola, Lukács Anna Eszter és Ráczkövi Viktor

    • A legjobb páros viszony megvalósításáért különdíj: Lukács Anna Eszter és Ráczkövi Viktor

  • Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozót és Minősítő Verseny (2018)

    • Ezüst minősítés: Szabó Áron és Jakus Janka 

    • Arany minősítés: Bacsa Norbert és Gumpl Alexandra (Kodály Iskolával közösen indítva)

    • Kiemelt arany minősítés: Máté András és Bencze Kata

  • Dél-alföldi Regionális Gyermek és Ifjúsági Szólótáncversenyt (2020)

    • ​​Rigó Boglárka és Mészáros Botond - kiemelt arany minősítés

    • Bencze Kata és Máté András – kiemelt arany minősítés és a legharmonikusabb pár különdíja

    • Máté András – kiemelt arany minősítés

    • Nagy Anna és Kutasi András, Meskó Sára és Kis Benedek, Kereczkey Réka és Szabó Márton –arany minősítés

Felkészítő tanáraik: Lukács László, Lukácsné Haránt Eszter, Böde István, Böde-Harkai Csilla, Molnár Máté és Márkli Zsuzsanna.

 

Partnereink

Hírös Agóra
Mercedes Benz
Emberi Erőforrások Minisztériuma
NKA
Kecskemét
Modern Home
Csoóri Sándor alap
Halmos Béla Program