III. HELYEZÉS
A Kecskemét Táncegyüttes Brazíliában turnézott 2024.08.04-16. között, ahol harmadik helyezést értek el a 20. jubileumi Nova Prata Nemzetközi Néptánc Világbajnokságon.
A Kecskemét Táncegyüttes tavaly egy Albániában megrendezett fesztivál megnyerésével vívta ki magának a lehetőséget a brazíliai világbajnokságon való részvételre. Ez sem jelentett azonban még egyenes utat Dél-Amerikába, hiszen a világ 50 országából kvalifikálta így magát egy-egy táncegyüttes. A világbajnokság szervezői ebből az 50 együttesből választották ki azt a 8-at, amelyek kiutazhattak a vb-re, így a részvétel már önmagában hatalmas megtiszteltetés volt.
Csaknem 30 fős csapattal vágtak neki az útnak, melyen komoly kellemetlenségek adódtak – járattörlés, a csoport szétválása, különböző repülőterekről való kijutás –, de a csapat példás türelemmel és fegyelemmel viselte a megpróbáltatásokat. A versenyen öt estén át mutatták be műsorukat, mindig kis variálással. A nemzetközi közönség igényeihez igazítva populáris, látványos műsorral készültek, melyben üveges női táncok, akrobatikus legényesek, lírai páros táncok, forgós-forgatós táncok, csárdások váltották egymást Erdélytől a Dunántúlig, érintve természetesen szűkebb pátriánkat, a Kiskunságot is.
A Kecskemét Táncegyüttes történetében kiemelkedő eredményként a harmadik helyet szerezték meg.
A siker értékét növeli, hogy a dobogó első két fokán profi, hivatásos együttesek álltak, Kínából, illetve Oroszországból. Az amatőr együttesek közül tehát a kecskemétiek voltak a legjobbak.
A kecskeméti zenekar – Szilágyi Márton, Nagy Dóra, Szabó János és Inoka Győző – pedig megnyerte a fesztivál legjobb zenekarának járó díjat!
A fesztivál után a kecskeméti csapat Rióba repült, hogy kipihenje a fáradalmakat.
© Copyright Kecskemét Táncegyüttes 2017 - 2025. Minden jog fenntartva.