Díjak

Díjak

Díjak, minősítések:

·         Szocialista kultúráért kitüntetés

·         Fesztivál nívódíj (2009)

·         Többszörös megyei arany minősítés – „Nagybetyárok” csoport (2010, 2011, 2013, 2014)

·         „Kecskemét Közművelődéséért” díj (2001)

·         A 2006-os 30 éves ünnepi gálaműsorukon munkájuk elismeréseként miniszteri dicséretben részesítette őket az Oktatási és Kulturális miniszter

·         A szakmai minősítést adó Néptáncosok Országos Bemutató Színpada rendezvénysorozaton a Kecskemét Táncegyüttes öt alkalommal „Kiválóan Minősített Együttes” címet kapott (1998, 2002, 2006, 2008, 2010)

·         Háromszor is szerepelt már az Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Martin Gálájában(2007, 2010, 2016)

·         2010-ben magkapták Kecskemét város legrangosabb művészeti díját, a Kodály Zoltán-díjat

·         2012-ben a  Magyar Népművészet és Közművelődés kategóriában elnyerték a Bács-Kiskun Megyei Príma-díjat

·         I. Tóth Ferenc Országos Koreográfiai Versenyen Lukács László és Lukácsné Haránt Eszter „Ezüst Minősítést” kapott  (2013)

·         III. Tóth Ferenc Országos Koreográfiai Versenyen Böde István és Böde-Harkai Csilla „Bronz Minősítést”kapott  (2016)

·         A 2016-os évben az ország legjobb ifjúsági csoportjainak bemutatójára, az Ifjúsági Néptáncantológiába történő beválogatás (2017)

·         Bács-Kiskun Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen Megyei Arany Minősítés:„Suprik” csoport(2017)

·         XXVII. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon  Csongrád megyén kívüli együttesek kategóriában Szakmai Vándorserleg díját a Kecskemét Táncegyüttes nyerte

-          X.  Martin György Országos Néptánc Fesztiválon (2017)

  • Lukácsné Haránt Eszter: Dávid?.. Dávid című koreográfiája Kiemelt Arany Minősítés
  • Böde István Gábor és Böde Harkai Csilla:Fundamentum rakás című koreográfiája Arany Minősítés

-          Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfia Verseny (2018) - Molnár Máté - Márkli Zsuzsanna "Pulya élet" koreográfiája az Ifjúsági csoporttal " Ezüst minősítést" 

 

Egyéni díjak:

-          „Kisbokrétás, és Ezüstpitykés Táncos” cím: Vincze Levente

-          "Arany minősítés" Böde István (2001, 2003)

-          VI. Martin György Országos Néptánc Fesztiválon alkotói nívódíj Lukács Lászlónak, Lukácsné Haránt Eszternek, Böde Istvánnak és Adler Írisznek (2009),

-          VIII.  Martin György Országos Néptánc Fesztiválon alkotói nívódíj Lukács Lászlónak, Lukácsné Haránt Eszternek (2013)

-          Szabadkai 0-24 Nemzetközi Koreográfus Verseny III. helyezett Böde István és Adler Írisz (2010)

-          "Kisbokrétás táncos" cím: Takács István (2011)

-          "Pántlikás táncos" cím: Meskó Kata (2011)

-          IV. Országos Néptáncversenyen szóló kategóriában Kalmár József országos első helyezett lett, "Bokrétás táncos" címet kapott; Meskó Kata különdíjat kapott (2012)

-          VIII. Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen Egerben Kalmár József, Takács István „Ezüstpitykés”táncos címet, Márkli Zsuzsanna „Gyöngygalléros” táncos címet kapott (2014)

-          IX. Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen Egerben Kalmár József, Takács István, Meskó KataKülöndíjat  kaptak, Görög Anna Judit „Gyöngygalléros” táncos címet kapott (2016)

-          XIII. Országos Gyermek Szólótánc Fesztiválján Dél-Alföldi regionális előválogatóban (2017):

  • Bronz Minősítés: Mészáros Botond és Rózsa Bora 
  • Ezüst Minősítés: Kárpáti Mátyás (és Kerekes Viola kísérő), Szabó Áron és Kerekes Viola, Frank Emil és Jakus Janka , Dobos András és Jakus Henrietta
  • Arany Minősítés: Hábenczius László és Máté Nina, Horváth Ádám és Lukács Anna Eszter
  • Kiemelt Arany Minősítés: Máté András és Bencze Kata

-          Bács-Kiskun Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozót és Minősítő Versenyen (2017)  

  • Ezüst Minősítés: Ráczkövi Viktor és Raffai Szilárd, Szabó Zsófia és Marozsi Eszter, valamint Marozsi Ádám és Jakus Henrietta 
  • Arany Minősítés: Kárpáti Mátyás és Kerekes Viola, Lukács Anna Eszter és Ráczkövi Viktor
  • A legjobb páros viszony megvalósításáért különdíj: Lukács Anna Eszter és Ráczkövi Viktor

-          Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozót és Minősítő Verseny (2018)

  • Ezüst minősítés: Szabó Áron és Jakus Janka 
  • Arany minősítés: Bacsa Norbert és Gumpl Alexandra (Kodály Iskolával közösen indítva)
  • Kiemelt arany minősítés: Máté András és Bencze Kata

Partnereink

Hírös Agóra
Mercedes Benz
Emberi Erőforrások Minisztériuma
NKA
Kecskemét