Díjak

Díjak

Díjak, minősítések:

  • Szocialista kultúráért kitüntetés

  • Fesztivál nívódíj (2009)

  • Többszörös megyei arany minősítés – „Nagybetyárok” csoport (2010, 2011, 2013, 2014)

  • „Kecskemét Közművelődéséért” díj (2001)

  • A 2006-os 30 éves ünnepi gálaműsorukon munkájuk elismeréseként miniszteri dicséretben részesítette őket az Oktatási és Kulturális miniszter

  • A szakmai minősítést adó Néptáncosok Országos Bemutató Színpada rendezvénysorozaton a Kecskemét Táncegyüttes öt alkalommal „Kiválóan Minősített Együttes” címet kapott (1998, 2002, 2006, 2008, 2010)

  • Háromszor is szerepelt már az Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Martin Gálájában(2007, 2010, 2016)

  • 2010-ben magkapták Kecskemét város legrangosabb művészeti díját, a Kodály Zoltán-díjat

  • 2012-ben a  Magyar Népművészet és Közművelődés kategóriában elnyerték a Bács-Kiskun Megyei Príma-díjat

  • I. Tóth Ferenc Országos Koreográfiai Versenyen Lukács László és Lukácsné Haránt Eszter „Ezüst Minősítést” kapott  (2013)

  • III. Tóth Ferenc Országos Koreográfiai Versenyen Böde István és Böde-Harkai Csilla „Bronz Minősítést”kapott  (Kecskemét, 2016)

  • A 2016-os évben az ország legjobb ifjúsági csoportjainak bemutatójára, az Ifjúsági Néptáncantológiába történő beválogatás (2017)

  • Bács-Kiskun Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozó és Minősítő Versenyen Megyei Arany Minősítés: „Suprik” csoport (Kiskőrös, 2017)

  • 19. Büyükcekmece Fesztiválon Törökországban, isztanbuli nemzetközi versenyen a 11 fős szakmai zsűri különdíját nyerte el 27 ország közül (2018)

  • XXVII. Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiválon  Csongrád megyén kívüli együttesek kategóriában Szakmai Vándorserleg díját a Kecskemét Táncegyüttes nyerte

    • Lukácsné Haránt Eszter: "Dávid?.. Dávid" című koreográfiája "Kiemelt Arany Minősítés"

    • Böde István Gábor és Böde Harkai Csilla: "Fundamentum rakás" című koreográfiája "Arany Minősítés"

  • Tóth Ferenc Gyermektánc Koreográfia Verseny (Kecskemét, 2018) - Molnár Máté - Márkli Zsuzsanna "Pulya élet" koreográfiája az Ifjúsági csoporttal " Ezüst minősítés" 

  • XXIX.  Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztivál (Szeged, 2019) - Molnár Máté - Márkli Zsuzsanna "A vásári szarka" című koreográfiája "Bronz minősítés" 


Egyéni díjak:

  • „Kisbokrétás, és Ezüstpitykés Táncos” cím: Vincze Levente

  • "Arany minősítés" Böde István (2001, 2003)

  • VI. Martin György Országos Néptánc Fesztiválon alkotói nívódíj Lukács Lászlónak, Lukácsné Haránt Eszternek, Böde Istvánnak és Adler Írisznek (2009),

  • VIII.  Martin György Országos Néptánc Fesztiválon alkotói nívódíj Lukács Lászlónak, Lukácsné Haránt Eszternek (2013)

  • Szabadkai 0-24 Nemzetközi Koreográfus Verseny III. helyezett Böde István és Adler Írisz (2010)

  • "Kisbokrétás táncos" cím: Takács István (2011)

  • "Pántlikás táncos" cím: Meskó Kata (2011)

  • IV. Országos Néptáncversenyen szóló kategóriában Kalmár József országos első helyezett lett, "Bokrétás táncos" címet kapott; Meskó Kata különdíjat kapott (2012)

  • VIII. Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen Egerben Kalmár József, Takács István „Ezüstpitykés”táncos címet, Márkli Zsuzsanna „Gyöngygalléros” táncos címet kapott (2014)

  • IX. Országos Ifjúsági Szólótáncversenyen Egerben Kalmár József, Takács István, Meskó KataKülöndíjat  kaptak, Görög Anna Judit „Gyöngygalléros” táncos címet kapott (2016)

  • XIII. Országos Gyermek Szólótánc Fesztiválján Dél-Alföldi regionális előválogatóban (2017):

    • Bronz Minősítés: Mészáros Botond és Rózsa Bora 

    • Ezüst Minősítés: Kárpáti Mátyás (és Kerekes Viola kísérő), Szabó Áron és Kerekes Viola, Frank Emil és Jakus Janka , Dobos András és Jakus Henrietta

    • Arany Minősítés: Hábenczius László és Máté Nina, Horváth Ádám és Lukács Anna Eszter

    • Kiemelt Arany Minősítés: Máté András és Bencze Kata

  • Bács-Kiskun Megyei Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozót és Minősítő Versenyen (2017)  

    • Ezüst Minősítés: Ráczkövi Viktor és Raffai Szilárd, Szabó Zsófia és Marozsi Eszter, valamint Marozsi Ádám és Jakus Henrietta 

    • Arany Minősítés: Kárpáti Mátyás és Kerekes Viola, Lukács Anna Eszter és Ráczkövi Viktor

    • A legjobb páros viszony megvalósításáért különdíj: Lukács Anna Eszter és Ráczkövi Viktor

  • Gyermek és Ifjúsági Néptánctalálkozót és Minősítő Verseny (2018)

    • Ezüst minősítés: Szabó Áron és Jakus Janka 

    • Arany minősítés: Bacsa Norbert és Gumpl Alexandra (Kodály Iskolával közösen indítva)

    • Kiemelt arany minősítés: Máté András és Bencze Kata

Partnereink

Hírös Agóra
Mercedes Benz
Emberi Erőforrások Minisztériuma
NKA
Kecskemét
Modern Home
Phoenix Mecano
Halmos Béla Program